Në dy objekte në Tetovë, policia ka kapur 16 vajza - Bota Sot
Në dy objekte në Tetovë, policia ka kapur 16 vajza

Tetova

Në dy objekte në Tetovë, policia ka kapur 16 vajza

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 22:24
Foto ilustrim

Gjatë kontrollit në dy objektet hotelerike në Tetovë, policia ka kapur plotë 16 vajza nga shtetase të Maqedonisë dhe shtetase të huaja, të cilat, siç deklarojnë nga Ministria për Punë të Brnedshme, i kanë argëtuar mysafirët.

Në njërin objekt në fshatin Sedllarcë e Epërme, përgjatë rrugës Tetovë-Gostivar, pronë e N.SH. (42) nga Tetova, janë gjetur 10 vajza, të cila pesë kanë qenë nga Maqedonia, ndërsa pesë nga Shqipëria.

Në objektin tjetër për gjatë rrugës Tetovë-Zhelinë, pronë e A.H. (46) nga Tetova, janë kapur gjashtë vajza, të cilat dy kanë qenë nga Maqedonia, ndërsa katër nga Serbia.

Të gjitha janë dërguar për procedurë të mëtejshme. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...