Në Tetovë kapen 60 kilogramë mariuhanë - Bota Sot
Në Tetovë kapen 60 kilogramë mariuhanë

Tetova

Në Tetovë kapen 60 kilogramë mariuhanë

Më: 30 tetor 2018 Në ora: 22:49
Ilustrim

Policia në Tetovë në bashkëpunim me sektorin kundër krimit të organizuar, ka kryer bastisje në rrugën “29 Nëntori”, me ç’rast gjatë kontrollit të kryer në një kotec pëllumbash, janë gjetur dhe konfiskuar 40 kilogramë drogë e tipit mariuhanë.

Siç raporton Alsat, kontrolli vazhdon edhe më tej, ndërsa dyshohet për sasi edhe më të madhe të drogës nëpër disa vende të kësaj lagjeje. 

Deri më tani është arrestuar një person, pronë e të cilit ka qenë koteci i pëllumbave, ndërsa po hetohen edhe disa pista të tjera që mund të kenë ndërlidhje me rastin në fjalë. 

Në vendngjarje pritet të del edhe prokuroria themelore e Tetovës dhe gjykatësi hetues. Vetëm, gjatë ditës së sotme, në Tetovë, janë konfiskuar deri në këto momente rreth 60 kilogram lëndë narkotike e tipit kanabis sativa dhe mariuhanë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...