Tetovë, nxënësit në protesta kundër ndotjes së ajritt - Bota Sot
Tetovë, nxënësit në protesta kundër ndotjes së ajritt

Tetova

Tetovë, nxënësit në protesta kundër ndotjes së ajritt

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 14:14
Nxënës të klasave të nënta të shkollave fillore “Kikish”, “Liria” dhe “Migjeni” në Tetovë

Nxënës të klasave të nënta të shkollave fillore “Kikish”, “Liria” dhe “Migjeni” në Tetovë, kanë dale sot në protesta në qendër të qytetit.

Nxënësit protestuan kundër ndotjes së ajrit, problem i cili është aktual në çdo qytet në vend.

Nxënësit fillimisht u mblodhën në qendër të qytetit, ndërsa më pas u nisën drejtë Komunës për të shpreh revoltën e tyre, kundër siç shprehen ata ndotjes enorme të ajrit e cila rrezikon shëndetin e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...