Festa kombëtare e Federatës Ruse - Bota Sot
Festa kombëtare e Federatës Ruse

Tirana

Festa kombëtare e Federatës Ruse

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 14:52
Foto

Në shoqërinë e përfaqësuesve diplomatik në Tiranë dhe jo vetëm, Ambasada ruse në Shqipëri përkujtuan në një ceremoni festën kombëtare te federatës ruse. Në përkujtim të ditës së mbrojtjes së Atdheut, pjesmarrësit përkujtuan viktimat dhe luftëtarët e rënë gjatë luftës së dytë botërore, duke theksuar se e shkuara nuk duhet të përsëritet.

Ndër të tjera, zyrtarët, u shprehën se Forcat e Armatosura ruse vijojnë mbrojtjen e integritetit territorial, në betejen e re kundër terrorizmit.

Forcat e armatosura ruse vijojnë mbrojtjen e integritetit territorial në betejën e re kundër terrorizmit.

"Forcat e armatosura të Rusisë vazhdojnë luftën e suksesshme kundër ISIS dhe organizatave të tjera ekstremiste në Lindjen e Mesme. Jo vetëm në interes të vendit tonë, por të të gjithë njerëzimit"

 Pjesëmarrësit kujtuan çmimin e paguar gjatë Luftës së Dytë Botërore ku bashkimi sovjetik humbi mbi 50 milionë jetë njerëzore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat