Tregu i ri në kryeqytet/ Blerës të shumtë te mallrat dhe veshjet e përdorura - Bota Sot
Tregu i ri në kryeqytet/ Blerës të shumtë te mallrat dhe veshjet e përdorura

Tirana

Tregu i ri në kryeqytet/ Blerës të shumtë te mallrat dhe veshjet e përdorura

Më: 22 maj 2019 Në ora: 13:14
Tregu i ri në kryeqytet

Rroba, çanta, këpucë e sandale i gjen për 1000 deri në 2000 lekë në tregun më të ri të Gabit të hapur në Tiranë.

Tregu i Shkozës u hap para disa ditëve dhe në të ka mbi 100 tezga, në shumicën e tyre punohet.

Megjithëse një ditë e zakonshme, në treg gjen njerëz të shumtë që blejnë mirë e lirë.

“Blejmë firmato këtu. E gjithë familja këtu vjen. Nuk kemi lekë për bukë, jo për të blerë rroba të reja”, thotë një zonjë.

“Po kush nga ne të gjithë nuk bleu njëherë tek Gabi”, thotë një vajzë e re.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...