Protesta ndryshe në Tiranë/ Me klarinetë e firzamonikë: Enver Hoxha tungjatjeta!" - Bota Sot
Protesta ndryshe në Tiranë/ Me klarinetë e firzamonikë: Enver Hoxha tungjatjeta!"

Tirana

Protesta ndryshe në Tiranë/ Me klarinetë e firzamonikë: Enver Hoxha tungjatjeta!"

Më: 30 qershor 2019 Në ora: 08:34
Protesta

Një grup qytetarësh përballë gjimnazit "Partizani" me klarinetë e firzamonikë  improvizojnë me ironi kohën e votimeve në komunizëm kur për të votuar ishte vetëm një kandidat. Më pas vijuan drejt Shkollës së Kuqe.

Njësia 8 në Tiranë njihet si bastion i djathtë.

"U rikthye Enveri" thotë një qytetar.

Muzikanët po luajnë muzikë të këngëve që i kushtoheshin Enver Hoxhës dhe komunizmit.  

"Turp! Turp! therrasin ata.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat