Skandal/ Votim familjar në Tiranë, burri “urdhëron” gruan kë të votojë - Bota Sot
Skandal/ Votim familjar në Tiranë, burri “urdhëron” gruan kë të votojë

Tirana

Skandal/ Votim familjar në Tiranë, burri “urdhëron” gruan kë të votojë

Më: 30 qershor 2019 Në ora: 13:09

Që prej orës 07:00 të mëngjesit të sotëm në të gjithë vendin janë hapur qendrat e votimit. Raportohet se deri më tani kanë votuar 12 për qind e qytetarëve dhe pritet që të tjerë të drejtohen në qendrat e votimit.

Por, nuk kanë munguar as incidentet dhe parregullsitë në këtë ditë zgjedhjesh.

Në shkollën “Kushtrimi i Lirisë” në Tiranë është regjistruar një rast i votimit familjarë. Burrë dhe grua janë futur së bashku për të votuar, edhe pse kjo është në shkelje të ligjit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat