Kandidatja për SPAK, Kaçkini kalon vettingun. Lot gëzimi mes familjarëve dhe miqve - Bota Sot
Kandidatja për SPAK, Kaçkini kalon vettingun. Lot gëzimi mes familjarëve dhe miqve

Tirana

Kandidatja për SPAK, Kaçkini kalon vettingun. Lot gëzimi mes familjarëve dhe miqve

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 09:27
Foto

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë Prokuroren e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Elida Kaçkini.

Dy ditë më parë, ku dhe u zhvillua seanca dëgjimore për Kaçkinin, u vu në dukje se pasuritë e saj rezultonin siç ishin deklaruar. Qëndrim të njëjtë KPK pati  edhe për sa i përket pastërtisë së figurës dhe profesionalizimit. Prokurorja është edhe kandidate për në SPAK.  Në momentet e rikonfirmimit, miq dhe të afërm kanë shpërthyer në lot gëzimi.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...