Forcat e policisë tërhiqen nga Teatri Kombëtar

Tirana

Forcat e policisë tërhiqen nga Teatri Kombëtar

Më: 24 korrik 2019 Në ora: 22:14
Foto

Orët e gjata por edhe qëndresa e artistëve dhe qytetarëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar duket se ka bërë që forcat e policisë të tërhiqen.

Nuk dihet nëse kjo do të jetë momentale apo ndonjë taktikë për të larguar kështu edhe protestuesit që qëndrojnë tek Teatri që prej mëngjesit të sotëm për të mos lejuar prishjen e tij.

Disa artistë madje janë ngujuar brenda godinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat