Tiranë: Nëna me dy fëmijët hidhet nga ballkoni pas tërmetit të fuqishëm

Tirana

Tiranë: Nëna me dy fëmijët hidhet nga ballkoni pas tërmetit të fuqishëm

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 19:16
Foto ilustrim

Një grua e lënduar nga tërmeti i fuqishëm në Tiranë ka rrëfyer panikun e përjetuar si pasojë e lëkundjeve.

Duke mos dashur të tregojë fytyrën, por vetëm pjesën e dëmtuara në trup, e lënduara tha se ndodhej brenda shtëpisë, kur fëmijët kishin filluar të bërtisnin nga frika.

Ajo tregoi për News24 se kishte kapur menjëherë në krah djalin e mitur dhe vajzën duke u hedhur nga ballkoni.

Ku ndodheshit kur ra tërmet?

Brenda në shtëpi, filluan të bërtisnin fëmijët. Kapa në krah çunin dhe gocën dhe u hodha nga ballkoni. Shtëpia vende-vende është çarë.

Po fëmijët kanë pas lëndime?
Jo, vetëm se janë trembur, janë traumatizuar. Fëmijët kanë pas më shumë dëmtime psikologjike. Banesa është një katëshe.

Ka persona të tjerë të lënduar?

Nuk e di, thonë që ka, më shumë nga frika. Ashtu siç dola dhe unë.

Sa fëmijë keni, banesa juaj është e banueshme?

Jo, mbrëmë kemi ndenjur deri vonë jashtë, pastaj kemi shkuar të flemë te nëna. Fëmijët janë te komshinjtë. Goca nuk ka vënë gjumë në sy fare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat