Tirana drejt normalitetit/ Tregu Çam “rilind”- taksi, biçikleta dhe këmbësorë në rrugë - Bota Sot
Tirana drejt normalitetit/ Tregu Çam “rilind”- taksi, biçikleta dhe këmbësorë në rrugë

Tirana

Tirana drejt normalitetit/ Tregu Çam “rilind”- taksi, biçikleta dhe këmbësorë në rrugë

Më: 28 prill 2020 Në ora: 15:02
Tirana

Në një kohë kur autoritetet shëndetësore bëjnë thirrje se lehtësimi i masave shtrënguese ndaj Covid-19 nuk duhet kurrsesi të përkthehet në shkelje të distancës sociale dhe mosrespektim të rregullave të higjienës, sot, qytetarët e Tiranës janë përpjekur t’i rikthehen disi jetës së mëparshme, ndonëse frika nga një infektim i mundshëm është e pashmanshme.

Të pajisur me maska mbrojtëse (pjesa dërrmuese) dikush ka shijuar një akullore, një tjetër ka dalë të shëtisë; ndërkohë që lëvizje të shumta janë parë në Tregun Çam.

Rrugët janë dukur më të gjalla me shtimin e biçikletave por dhe taksive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat