Harrohet distancimi fizik, çfarë ndodhi sot në rrugët e Tiranës - Bota Sot
Harrohet distancimi fizik, çfarë ndodhi sot në rrugët e Tiranës

Tirana

Harrohet distancimi fizik, çfarë ndodhi sot në rrugët e Tiranës

Më: 5 maj 2020 Në ora: 18:06
Tiranë

Edhe pse është zonë e kuqe dhe nga më të prekurat në Shqipëri prej COVID-19, kryeqyteti sot ka qenë si në ditë normale pasi qytetarët kanë vërshuar rrugëve.

Siç shihet dhe nga fotot e LSA, dhjetra qytetarë në trotuare pa asnjë masë mbrojtëse maska apo doreza, dhe shumë afër njëri- tjetrit kanë dalë për xhiro apo për të shkuar në punë.

Edhe pse sot Tirana pati një rritje të lehtë infektimesh me 9 raste të reja me COVID-19, duket se qytetarët e harruan shpejt rrezikun apo dhe virusin që ka tronditur gjithë botën.

Image
Tiranë
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat