Punimet për instalimin e sistemit të matjes, ja zona nesër në Tiranë që nuk do ketë drita - Bota Sot
Punimet për instalimin e sistemit të matjes, ja zona nesër në Tiranë që nuk do ketë drita

Tirana

Punimet për instalimin e sistemit të matjes, ja zona nesër në Tiranë që nuk do ketë drita

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 22:36
Punimet për instalimin e sistemit të matjes

Për shkak të punimeve që po kryen OST për instalimin e sistemit të matjes , nesër, 13 gusht do të kryhet remont në kabinën 20 kV “Ibrahim Plaku” që furnizohet nga Fiderit E1 (20kV) i N/stacionit Farkë.

Punimet do të kryhen në intervalin kohor 09:00-12:00 dhe pa energji do të mbeten bizneset private që furnizohen nga kjo kabinë pranë rrethrrotullimit të TEG Farkë.

Pjesa tjetër e konsumatorëve do furnizohet në unazë nga fideri 20 kV 323 Selitë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat