Humb jetën nga COVID-19 infermieri i Traumës, burimet: Nuk u infektua në spital

Tirana

Humb jetën nga COVID-19 infermieri i Traumës, burimet: Nuk u infektua në spital

Më: 5 shtator 2020 Në ora: 17:39
Tiranë

Një 63-vjeçar nga Tiranë, me detyrë infermier në Spitalin e Traumës nuk ka mundur të fitojë betejën me COVID-19 dhe ka humbur jetën. Ai është mes 6 viktima të raportuara sot nga Ministria e Shëndetësisë e cila deklaroi sot se ai vuante dhe nga sëmundje bashkëshoqëruese.

“Betejën me virusin e rrezikshëm nuk e ka fituar dot një 63-vjeçar nga Tirana, i cili ka ushtruar detyrën e infermierit në spitalin e Traumës dhe vuante nga sëmundje bashkëshoqëruese, me gjithë përpjekjet maksimale të mjekeve dhe infermiereve. I shprehim ngushëllime familjarëve dhe kolegëve për këtë humbje jo vetëm për familjen por edhe për sistemin tonë shëndetësor”, deklaroi sot MSH.

Ndërkaq burime nga spitali i Traumës thanë për “BW” se infermieri 63-vjeçar nuk është infektuar në spital. Kjo pasi, pavioni ku ai shërbente nuk ka pasur asnjë rast të dyshuar e as të konfirmuar me COVID 19, qoftë mes stafit por edhe mes pacientëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat