Tirana më e bukur se kurrë në prag të festave, Bashkia e Tiranës zbukuron qytetin me dritat shumëngjyrëshe

Tirana

Tirana më e bukur se kurrë në prag të festave, Bashkia e Tiranës zbukuron qytetin me dritat shumëngjyrëshe

Më: 19 nëntor 2020 Në ora: 11:35
Ilustrim

Atmosfera e festave të fundvitit ka nisur të ndjehet në kryeqytet.

Sheshi “Skënderbej”, godinat pranë tij dhe në rrugët kryesore të Tiranës, janë mbushur plot me drita dhe me zbukurime duke sjellë edhe pak lumturi në ditë të vështira, të mbushura me shqetësimin nga pandemia e koronavirusit.

Bashkia e Tiranës është kujdesur deri në detaje për atmosferën festive. Kanë qenë të shumtë qytetarët të cilët kanë zgjedhur që të ruajnë një kujtim nga zbukurimet e shumta.

Falë kujdesit të Bashkisë , Tirana këto vite ka “pushtuar” edhe mediat e huaja për atmosferën festive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat