Edhe Tirana me mungesë të rrymës

Tirana

Edhe Tirana me mungesë të rrymës

Më: 23 nëntor 2020 Në ora: 09:00
Foto Ilustrim

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton se sot me 23 nëntor, do të ketë ndërprerje të dritave në tre zona të Tiranës. Shkak është bërë punimi në NST Farkë, ku për pasojë do preken zonat Lundër, Vilat dhe Farkë. Ndërprerja e dritave do zgjasë në oraret: 09:00 deri në orën 12:00 ku do stakohen dy fidera.

Lexo më poshtë njoftimin nga OSHEE:

Njoftim për abonentët #Tiranë
Stakim, 23 nëntor

Në kuadër të investimit të OSSH në NST Farkë, në datën 23 nëntor gjatë intervalit kohor 09:00-12:00 do të stakohen dy fidera 20 kV

Pjesërisht pa energji do të mbeten këto zona në Tiranë:
Lundër, Vilat, Farkë

Brigadat e #OSSH Tiranë janë në gadishmëri për të siguruar mbarëvajtjen me energji për objektet e rëndësisë së veçantë siç janë spitalet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat