Dyndje te parku i Liqenit/ Në bare nuk respektohet distanca dhe mos grumbullimi i më shumë se 10 persona

Tirana

Dyndje te parku i Liqenit/ Në bare nuk respektohet distanca dhe mos grumbullimi i më shumë se 10 persona

Më: 23 nëntor 2020 Në ora: 19:58
Foto

Edhe pse sapo ka nisur java parku i liqenit të Tiranës vijon të jetë i mbushur plot, ku duket situata e njëjtë me fundjavën që lamë pas.

Ndërsa në bar restorante ku mos mbajtja e maskës lejohet sipas protokollit të MSH, nuk respektohet as distanca fizike dhe njerëzit qëndrojnë pranë njëri tjetrit ngjitur dhe shkelin gjithashtu edhe masën e fundit të komitetit ku në një vend ka më shumë se 10 veta të grumbulluar.

Edhe në rrugët e kryeqytetit njerëzit jo të gjithë tregohen të kujdesshëm në respektimin e masave, madje frenimi i përhapjes së virusit sars cov 2 duket i pamundur kur masat mbrojtëse janë të hedhura përtokë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat