U merrte para qytetarëve duke thënë se do i punësonte, arrestohet 27-vjeçari në Tiranë

Tirana

U merrte para qytetarëve duke thënë se do i punësonte, arrestohet 27-vjeçari në Tiranë

Më: 26 mars 2021 Në ora: 08:41
Arrestimi

 Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës për shkak se akuzohet për mashtrim.

Sipas policisë i arrestuari është identifikuar si A.H 27-vjeç.

Ai akuzohet se nëpërmjet mashtrimit merrte shuma parash personave të ndryshëm, me qëllim që ti punësonte në sektorin privat dhe publik.

Njoftimi i policisë:

Nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë u bë ndalimi i shtetasit A. H., 27 vjeç, pasi ky shtetas në anë të mashtrimit, iu merrte shuma parash personave të ndryshëm, me qëllim që ti punësonte në sektorin privat dhe publik. E.L 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat