Marinsat shpërndanë lodra për fëmijët në Tiranë - Bota Sot
Marinsat shpërndanë lodra për fëmijët në Tiranë

Tirana

Marinsat shpërndanë lodra për fëmijët në Tiranë

Më: 29 dhjetor 2017 Në ora: 10:23
Marinsat shpërndanë lodra për fëmijët në Tiranë

Marinsat e Ambasadës Amerikane në Tirnaë kanë pozuar me fëmijët dhe personelin e jetimores Bethany, ku ata shpërndanë lodra për fëmijët nëpërmjet programit lodra për të vegjlit.

Programi “Lodra për Fëmijët” nisi në Los Anxheles, Kaliforni, në 1974 nga Majori Bill Hendricks. Ai u frymëzua nga gruaja e tij, Diane, e cila u mundua t’i dhuronte një fëmije në nevojë një kukull që e kishte bërë vetë, por nuk gjente asnjë organizatë nëpërmjet së cilës ta bënte.

Me propozimin e saj, ai mblodhi disa marinsa vendorë, të cilët atë vit mblodhën dhe shpërndanë 5000 lodra për fëmijët e qytetit. Në vitin 1948, “Lodra për Fëmijët” nisi si një fushatë kombëtare.

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera