Komandohet drejtori i Policisë së Tiranës, ja kush është ai - Bota Sot
Komandohet drejtori i Policisë së Tiranës, ja kush është ai

Tirana

Komandohet drejtori i Policisë së Tiranës, ja kush është ai

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 13:04
Dhimitraq Ziu

Pas largimit të Ardi Veliut dhe marrjes së detyrës së kreut të Policisë së Shtetit, Drejtoria e Policisë së Tiranës ishte pa drejtor.

Burimet kanë bërë të ditur, se sot është vendosur komandimi i drejtorit të ri, deri në emërimin e një drejtuesi të ri të policisë.

Në krye të policisë së Tiranës është vendosur Dhimitraq Ziu, i cili deri më tani ka mbajtur detyrën e zv/drejtorit të Policisë së Tiranës për rendin publik.

Komandimi është bërë nga drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat