Bileta e autobusit falas për nënat dhe vajzat në Tiranë - Bota Sot
Bileta e autobusit falas për nënat dhe vajzat në Tiranë

Tirana

Bileta e autobusit falas për nënat dhe vajzat në Tiranë

Më: 8 mars 2018 Në ora: 10:21
Erion Veliaj

Bashkia e Tiranës ka menduar një dhuratë të veçantë për zonjat dhe zonjushat e kryeqytetit.

E kthyer tashmë në një traditë, kryetari i bashkisë së Tiranës ka menduar për për të gjitha gratë dhe vajzat e qytetit: transporti publik do të jetë falas për to. Që në orët e para të mëngjesit e deri në mbrëmje do të kenë mundësi të lëvizin falas(transport publik).

“Nesër zonjat dhe zonjushat e kryeqytetit do ta kenë biletën falas nëse përdorin transportin publik. E di që kemi ende shumë rrugë për të bërë me transportin publik, por kjo është një mënyrë për të kujtuar të gjitha zonjat dhe zonjushat që vetëm e zbukurojnë këtë qytet dhe mbajnë familjet tona në këmbë”, ka deklaruar dje Veliaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat