Jo vetëm festë: Gratë shqiptare protestojnë, u bëjnë apel institucioneve për solidaritet - Bota Sot
Jo vetëm festë: Gratë shqiptare protestojnë, u bëjnë apel institucioneve për solidaritet

Tirana

Jo vetëm festë: Gratë shqiptare protestojnë, u bëjnë apel institucioneve për solidaritet

Më: 8 mars 2018 Në ora: 12:31
Marshimi i Grave

Jo vetëm festë e gëzim.

Dhjetëra gra nga organizata të ndryshme zhvilluan sot një marshim protestë në Tiranë, duke apeluar institucionet për më shumë solidariret ndaj grave.

“Barazi dhe dinjitet”,”Respektim rigoroz i urdhrave të mbrojtjes”, “Parandalim i martesave të hershme”, ishin disa nga mesazhet që u përcollën.

“Kërkojmë barazi dhe dinjitet për gratë rome dhe egjiptiane”, u shpreh përfaqësuesja e Rrjetit të Grave Rome.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat