Prokuroria e Tiranës nis verifikimet për dosjen e Besnik Imerajt - Bota Sot
Prokuroria e Tiranës nis verifikimet për dosjen e Besnik Imerajt

Tirana

Prokuroria e Tiranës nis verifikimet për dosjen e Besnik Imerajt

Më: 26 mars 2018 Në ora: 15:05
Prokuroret

Dosja e ish-gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese Besnik Imeraj është kaluar për verifikim në Prokurorinë e Tiranës për të parë nëse ka elementë të veprës penale.

Me herët Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dorëzoi në Prokurorinë e Përgjithshme dosjen për Imerajn dhe më pas materiali u dorëzua në akuzën e kryeqytetit, ku ka edhe një kallëzim penal.

Kjo gjë po kryhet në kuadër të verifikimit për të parë nëse ka apo vepër penale. Gjyqtari Besnik Imeraj dha dorëheqjen nga posti që mbante dhe për këtë u ndërpre edhe procesi i vetingut. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat