Jo vetëm Pazari i Ri. Nis rehabilitimi edhe i rrugicave të Rrugës "Qemal Stafa" - Bota Sot
Jo vetëm Pazari i Ri. Nis rehabilitimi edhe i rrugicave të Rrugës "Qemal Stafa"

Tirana

Jo vetëm Pazari i Ri. Nis rehabilitimi edhe i rrugicave të Rrugës "Qemal Stafa"

Më: 15 prill 2018 Në ora: 11:07
Punimet

Sa mirë zgjohet qyteti ditën kur rrugët janë asfaltuar natën. Pas transformimit të Pazarit të Ri, ka nisur puna edhe për rikonstruksionin e të gjitha rrugicave lidhëse përreth tij. Me makinë apo në këmbë, tashmë rruga nuk do të jetë më problem si për banorët të cilët jetojnë në një prej lagjeve më të vjetra të kryeqytetit, ashtu edhe për vizitorët.

Të lëna në harresë dhe pa parë asnjë ndërhyrje për shumë vite, tashmë krahas punimeve nëntokësore, është bërë edhe asfaltimi i tyre duke eliminuar gropat e shumta që ishin hapur dhe që sa herë binte shi, ktheheshin në pellgje me ujë.

Gjatë këtyre tre viteve të fundit, Bashkia ka rehabilituar dhe rikualifikuar 50 blloqe banimi në vit. Teksa ka kërkuar mirëkuptimin e qytetarëve të Tiranës, kryebashkiaku Veliak ka siguruar se është çështje kohe prezenca në çdo lagje me investime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat