Arrestohen 9 shoferë të dehur në Tiranë gjatë natës - Bota Sot
Arrestohen 9 shoferë të dehur në Tiranë gjatë natës

Tirana

Arrestohen 9 shoferë të dehur në Tiranë gjatë natës

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 08:16
Policia shqiptare

Policia Rrugore e Tiranes ka vijuar pergjate fundjaves kontrollet me drager e radar ne rruget interurbane dhe urbane. Policia njoftoi se pavaresisht shtimit te punonjesve te Policise, kontrolleve te panderprera perseri ka shume drejtues mjetesh qe abuzojne.

Nga kontrollet e deritanishme, jane verifikuar dhe arrestuar ne kushtet e flagrances 9 persona per drejtim mjeti ne gjendje te dehur dhe 3 te papajisur me leje drejtimi.

Gjithashtu po gjate fundjaves deri ne keto momente jane pezulluar 69 leje drejtimi, nga te cilat 39 per drejtim mjeti nen efektin e alkoolit apo ne gjendje te dehur si dhe 30 te tjera per shpejtesi mbi normat e lejuara. Jane konstatuar dhe ndeshkuar 6 drejtues mjetesh per mosrregullim shpejtesie ne qendrat e banuara. Jane konstatuar dhe ndeshkuar 7 mjete per xhama te erresuar; Jane konstatuar dhe ndaluar administrativisht 11 mjete per detyrime administrative te pashlyera si dhe jane vendosur 121 masa administrati per shkelje te tjera te rregullave te qarkullimit rrugor.

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat