Nëse e keni ndonjë fjalë që nuk iu pëlqen, shpejt do ta bllokoni si koment në Facebook - Bota Sot
Nëse e keni ndonjë fjalë që nuk iu pëlqen, shpejt do ta bllokoni si koment në Facebook

Teknologji

Nëse e keni ndonjë fjalë që nuk iu pëlqen, shpejt do ta bllokoni si koment në Facebook

Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 10:56
Foto

Facebook shumë shpejt do të lansoi një mundësi të re për përdoruesit. Nëse keni ndonjë fjalë të pakëndshme që nuk do të iu pëlqejë si koment, shumë shpejt do të mund ta bllokoni atë.

Përdoruesit do të jenë në gjendje të ndalojnë fjalët, frazat dhe madje edhe emojit në komente.

Megjithatë, njerëzit që bëjnë komente me ato fjalë dhe miqtë e tyre do të jenë në gjendje t’i shohin ato.

Facebook synon që me këtë mundësi të luftojë gjuhën e urrejtjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...