Kurtishaj “ambasador” i promovimit të turizmit shqiptar

Turizëm

Kurtishaj “ambasador” i promovimit të turizmit shqiptar

Më: 26 korrik 2020 Në ora: 22:17
Ruzhdi Kurtishaj

Vetëm gjatë muajit korrik Shqipërinë e kanë vizituar rreth një million shtetas kosovarë.

Mirë po, sipas kryetarit të Odës Ekonomike të Kosovës, Ruzhdi Kurtishaj, kjo shifër do të ishte më e lartë po të mos ishte pandemia COVID-19.

Në një intervistë në Ora News, Kurtishaj tha se megjithatë kjo është një ndihmë mjaft e madhe për turizmin mbarë shqiptar.

Sipas Kurtishajt, turizmi shqiptar po mbahet nga vet shqipfolësit, dhe se kjo është një gjë e mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat