Lajm i mirë për personat që pinë çaj rusi - Bota Sot
Lajm i mirë për personat që pinë çaj rusi

Ushqime

Lajm i mirë për personat që pinë çaj rusi

Më: 14 prill 2019 Në ora: 23:56
Foto ilustruese

Ky përkufizim është më së shumti i shprehur në Perëndim, për ata çaji më i shëndetshëm është çaji i zi.

Mbi 90 përqind e çajit të shitur në Perëndim është çaji i zi (ose çaji i kuq, siç njihet në Lindje).

Megjithatë, çaji i zi është unik dhe dihet se është veçanërisht i dobishëm për qëllime të caktuara shëndetësore.

Kështu nëse ju përdorni këtë çaj do të keni të lartë nivelin e energjisë më trupin tuaj, kjo përshkak se ky çaj përmban kafeinë më shumë dhe kjo stimulon metabolizmin, por gjithashtu rrit vigjilencën dhe funksionimin e përgjithshëm të trurit.

Pos kësaj kafeina ulet nga L-teofilina, kjo bënë që niveli i energjisë të jetë i balancuar në tërë trupin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...