Receta për përgatitjen e omletës me kërpudha dhe spinaq - Bota Sot
Receta për përgatitjen e omletës me kërpudha dhe spinaq

Ushqime

Receta për përgatitjen e omletës me kërpudha dhe spinaq

Më: 17 qershor 2019 Në ora: 06:53
Omleta me kërpudha dhe spinaq

Spinaqi dhe kërpudha njihen për vetitë e larta shëndetësore, sidomos me këtë të fundit që posedon vlera të larta në vitaminën K.

Sido që të jetë, të ndjekim recetën dhe mënyrën e përgatitjes:

Përbërësit :

– 250 g kërpudha,

– Kripë,

– Piper,

– 280 g spinaq të ngrirë,

– 220 ml qumësht,

– 4 vezë,

– 25 g parmezan të grirë në rende,

– 1 thelb hudhre,

– Pak vaj ulliri apo luledielli,

– 60 g djathë feta,

– 60 g mocarelë të grirë në rende apo kaçkavall, sipas dëshirës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...