Si të zgjedhni një shalqi që është krejtësisht I pjekur, I ëmbël dhe I lëngshëm? - Bota Sot
Si të zgjedhni një shalqi që është krejtësisht I pjekur, I ëmbël dhe I lëngshëm?

Ushqime

Si të zgjedhni një shalqi që është krejtësisht I pjekur, I ëmbël dhe I lëngshëm?

Nga: A.H Më: 23 qershor 2019 Në ora: 20:58
Shalqi


1. Shikoni ngjyrën e tij:
Së pari, zgjidhni një shalqi me ngjyrë të gjelbër të errët, jo të shkëlqyeshëm. Një shalqi me shkëlqim, mund të duket më bukur, por nuk do të jetë I pjekur.

2. Merreni atë dhe mbajeni në duar
Mbajeni me të dy duart, pa marrë parasysh madhësinë, shikoni sa është I rëndë. Sa më I rëndë të jetë, aq më shumë lëng ka.

3. Trokitni në të
Së fundi, trokitni lehtësisht në shalqi. Nëse tingëllima është e zbrazët, ky është tregues tjetër se është I pjekur. Nëse tingëllima është vetëm e rëndë, kjo mund të tregojë se është i papërpunuar ose tepër I pjekur.

Burimi: 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...