5 ushqimet më të shëndetshme për organizmin tuaj - Bota Sot
5 ushqimet më të shëndetshme për organizmin tuaj

Ushqime

5 ushqimet më të shëndetshme për organizmin tuaj

Më: 28 qershor 2019 Në ora: 06:26
Ilustrim

Të ngrënit shëndetshëm është më tepër sesa të humbësh kilogramë. Më e rëndësishme është që të ndjekësh një dietë e cila ju rrit energjinë dhe ju bën të ndiheni më mirë në përgjithësi.

Pas dietave, qoftë edhe atyre më të famshmeve nuk fshihet ndonjë shkencë e madhe. Në thelb të tyre qëndron ushqimi. Ka ushqime të mira dhe më pak të mira. Më poshtë ju sjellim një listë të ushqimeve më të shëndetshme për organizmin tuaj:

-Perimet

-Frutat

-Peshku

-Mishi i pulës

-Ushqimet pa yndyrnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...