Tre kumbulla janë të mjaftueshme për të humbur shumë kile - Bota Sot
Tre kumbulla janë të mjaftueshme për të humbur shumë kile

Ushqime

Tre kumbulla janë të mjaftueshme për të humbur shumë kile

Më: 28 qershor 2019 Në ora: 20:56
Ilustrim

Ka shumë receta të njohura të cilat stimulojnë humbjen e peshës në mënyrë natyrale, pa dëmtuar shëndetin. Ndër to është edhe receta e ujit të kumbullës që ju ndihmon të humbni shumë kile.

Ja se si të humbasësh kile me ndihmën e kumbullave

Duke supozuar se nuk ka formulë mrekullibërëse për humbjen e peshës, mund të themi me siguri se pas një diete të ekuilibruar të kombinuar me stërvitjen e rregullt dhe konsumimin e një pijeve holluese, është e mundur që të humbni peshë pa shumë përpjekje.

Uji i kumbullës përshpejton metabolizmin dhe e furnizon trupin tonë me fibrat e nevojshme për funksionimin e duhur të trupit dhe zorrëve.

Këtu është receta:

Përbërësit:

-3 kumbulla

-200 ml ujë

-1 limon

Përgatitja:

Vendosini tri kumbulla të thara në një gotë uji dhe lëreni në frigorifer gjatë natës. Të nesërmen, hani frutin dhe mbani ujin. Shtrydhni një limon dhe shtojeni në ujin e kumbullës. Piheni menjëherë në gllënjka të vogla. Kombinojeni konsumimin e kësaj pijeje me një dietë të ekuilibruar dhe trajnim të rregullt, në një kohë të shkurtër do të mund të humbësh shumë kile dhe më në fund do të ndihesh mirë me veten.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...