Lëngu i ftoit në vend të ilaçeve - Bota Sot
Lëngu i ftoit në vend të ilaçeve

Ushqime

Lëngu i ftoit në vend të ilaçeve

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 14:01
Foto ilustrim

Ftoi ka origjinën nga Persia e lashtë dhe shquhet për nga bukuria që ka.

Lëngu i ftoit është një mënyrë e shkëlqyer për të ndihmuar organizimin, pasi përmban vitamina B dhe C, si dhe mineralet magnez, kalium dhe natrium. 

Për shkak të sasisë së madhe të antioksiduesve, ftoi kontribuon në ruajtjen e shëndetit të lëkurës, forcimin e imunitetit, uljen e kolesterolit të keq, problemet me frymëmarrjen dhe ato që lidhen me sistemin e tretjes.

Promovon qarkullimin e gjakut, pasi përmban minerale prej hekuri, bakri dhe zinku. Këto minerale janë thelbësore për prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut. Një sasi më e madhe e qelizave të kuqe të gjakut përmirëson qarkullimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat