Margarita e lehtë: Kokteji që do ta zbukurojë çdo moment të verës - Bota Sot
Margarita e lehtë: Kokteji që do ta zbukurojë çdo moment të verës

Ushqime

Margarita e lehtë: Kokteji që do ta zbukurojë çdo moment të verës

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 23:59
Foto ilustrim

Kriteri i vetëm i një kokteji  është se kremi i pijes duhet të jetë i balancuar me kujdes, duke përfshirë një frutë dhe të shërbehet i ftohtë ose me akull.

Jose Cuervo, është një Margarita e lehtë me një përqindje të alkoolit: 9.95%, që duhet ta provoni patjetër. Margarita e Lehtë, ka të njëjtën shije me origjinalin, por me më pak se 100 kalori për pije – 95 kalori për 4 oz nga kjo pije.

Duke përmbajtur më pak kalori se pjesa më e madhe e verërave dhe birrave, ky produkt u ofron konsumatorëve një pije me pak kalori dhe të shijshme alkoolike. Është pija më e shitur e këtij lloji në botë.

Përbërësit e saj përshijnë një kombinim të dredhëzave, manaferrës dhe boronicës, por dhe të shalqirit dhe limës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...