Mëngjesi është arsyeja pse nuk po humbni dot peshë, ja çfarë duhet të hani - Bota Sot
Mëngjesi është arsyeja pse nuk po humbni dot peshë, ja çfarë duhet të hani

Ushqime

Mëngjesi është arsyeja pse nuk po humbni dot peshë, ja çfarë duhet të hani

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 18:31
Ilustrim

Nëse po përpiqeni të humbni peshë atëherë jeni duke lexuar artikullin e duhur. Një prej vakteve që nuk duhet ta anashkaloni asnjëherë është mëngjesi.

Një mëngjes i shëndetshëm do t`ju bëjë të ndiheni të ngopur për një pjesë të madhe të ditës, prandaj mësoni një herë e mirë se çfarë duhet të hani për mëngjes që do t`ju ndihmojë edhe të humbni peshë.

Tërshërë me çokollatë dhe arrë kokosi
Kush tha që nuk mund të hani ëmbëlsirë për mëngjes? Për më tepër ky ushqim do t`ju bëjë të harroni që jeni me dietë, transmenton class. 

Sallatë mëngjesi
Përveçse është shumë e ushqyeshme, sallata është edhe shumë e shijshme për t`u konsumuar për mëngjes.

Smoothie me spinaq dhe boronica
Mëngjesi perfekt për ata që janë gjithmonë me nxitim.

Tostë me gjalpë kikiriku dhe banane
E thjeshtë për mëngjeset e shpejta dhe shumë e shijshme.

Drithëra dhe vezë e skuqur
Drithërat janë mëngjesi perfekt. Pse mos t`i shtoni edhe një vezë për disa proteina ekstra?

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat