Mini-pica me proshutë dhe djathë - Bota Sot
Mini-pica me proshutë dhe djathë

Ushqime

Mini-pica me proshutë dhe djathë

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 08:40
Mini-pica

Përbërësit:

– Një bukë baguette
– 200g proshutë
– 200g djathë
– Pastë domateje
– ErëzaPërgatitja:

– Prejeni bukën në gjysmë. Secila gjysmë do të jetë bazë për një picë të vogël

– Lyejeni secilën gjysmë me pastë domateje

– Proshutën e prerë vendoseni në bukë dhe ‘spërkateni’ me djathë të grirë dhe erëza

– Gatuajeni në 150 gradë celsius për 10 minuta. Ju bëftë mirë! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...