Mollë të pjekura me gjalpë, shije mbresëlënëse! - Bota Sot
Mollë të pjekura me gjalpë, shije mbresëlënëse!

Ushqime

Mollë të pjekura me gjalpë, shije mbresëlënëse!

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 15:52
Mollë të pjekura me gjalpë

Përbërësit:

2 mollë të mëdha

2 lugë gjelle gjalpë

Kanellë

2 gota ujë

Udhëzimet:

Lani mirë mollët dhe u hiqni pjesën e farave, me një thikë specifike.

2

Hapsirën boshe e mbushni me gjalpë.

3

Merrni një tavë dhe vendosni mollët. Sipër tyre shtoni kanellë, ndërsa tek tava shtoni ujin.

4

I fusni mollët në furrë për 15 minuta në temperaturë 180 gradë.

5

Pasi mollët të jenë pjekur, i nxirrni dhe i prisni në feta feta. Shërbejini menjëherë dhe i shijoni. Ju bëftë mirë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat