Ka disa fruta dhe perime që mund të zëvendësojnë ujin gjatë verës, ja si mund të jeni gjithmonë të hidratuar - Bota Sot
Ka disa fruta dhe perime që mund të zëvendësojnë ujin gjatë verës, ja si mund të jeni gjithmonë të hidratuar

Ushqime

Ka disa fruta dhe perime që mund të zëvendësojnë ujin gjatë verës, ja si mund të jeni gjithmonë të hidratuar

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 21:38
Ilustrim

Vera është stina më e nxehtë e vitit dhe më e vështira për t’u përballuar pasi lodhja nga vapa të mundon shumë fizikisht. Nga ana tjetër dehidratimi që e vuajnë një pjesë e mirë e juaja e vështirëson edhe më shumë punën. Pavarësisht mundimit që të shkakton stina më e nxehtë, ka edhe një favor nga ana e ushqimeve që ofron, konkretisht frutat dhe perimet. Nëse ju keni vështirësi të konsumoni ujë shpesh, keni plot 5 produkte të tjera që do japin të njëjtin efekt në një kohë shumë të shkurtër dhe do ndiheni shumë më mirë.

Pjepri- 91.8% ujë

Kastraveci- 97.9% ujë

Luleshtrydhet-90.7% ujë

Shalqiri- 91.4% ujë

Sallata jeshile- 95.6% ujë 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat