Pas 80 vitesh zbulohet një lloj i ri çokollate; Ngjyra e saj do t'ju habisë - Bota Sot
Pas 80 vitesh zbulohet një lloj i ri çokollate; Ngjyra e saj do t'ju habisë

Ushqime

Pas 80 vitesh zbulohet një lloj i ri çokollate; Ngjyra e saj do t'ju habisë

Më: 31 korrik 2019 Në ora: 06:42
Foto

Pa marrë parasysh se ku jeni në botë, gjithmonë mund të gjeni një çokollatë të mirë. Kjo ëmbëlsirë është një standard i ëmbël kudo që të shkoni. Në mënyrë tipike, çokollata vjen në tre lloje të ndryshme: qumështi, i bardhë dhe e zezë. Megjithatë, një çokollatë në ngjyrë rubini është zyrtarisht zbulimi më i ri.

Kjo çokollatë e re është ideja e kompanisë zvicerane Barry Callebaut. Ngjyra e saj e dallueshme roze nuk vjen nga asnjë përbërës i shtuar. Kjo ngjyrë vjen nga kokrrat e kafesë  të cilat janë krijua posaçërisht nga kompania Barry Callebaut.

Këto fasule sigurojnë ngjyrën së bashku me një aromë me shije frutash që asnjë lloj tjetër çokollate nuk  e ka.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat