Tavë e shijshme me kungulleshka dhe kos

Ushqime

Tavë e shijshme me kungulleshka dhe kos

Më: 1 gusht 2019 Në ora: 14:13
Tavë e shijshme me kungulleshka dhe kos

Ingredientët

500 ml kos

200 gram djathë të bardhë

2 qepë

4 thelpi hudhër

70 ml vaj ulliri

4 kungulleshka

3 vezë

Kripë, piper

Udhëzimet

1

Në një tenxhere me vaj ulliri skuqni qepët e prera imët.

2

Tani shtoni kungulleshkat e prerë në copa të vogla dhe kripën.

3

Ndërkohë kombinoni në një enë vezët, kosin, kripën, piperin.

4

Merrni një tavë dhe shtroni në të kungulleshkat. Sipër e mbuloni me salcën që përgatitët. Në fund i shtoni sipër majdanozin e prerë imët.

5

E fusni në furrë për 40 minuta, në temperaturë 180 gradë.

6

Pesë minutat e fundit i shtoni djathin e bardhë të grimcuar dhe e fusni sërish në furrë.

7

Sapo tava të jetë gati, e servirni nëpër pjata dhe shijojeni!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat