Receta e akullores me dredhëza - Bota Sot
Receta e akullores me dredhëza

Ushqime

Receta e akullores me dredhëza

Më: 3 gusht 2019 Në ora: 18:47
Akullore

Përbërësit dhe instruksionet e kësaj recete mund t’i gjeni në paragrafët e mëposhtëm.

Gjithçka që iu nevojiten janë rreth 500 gramë dredhëza të ngrira, po aq jogurt, një lugë mjaltë dhe pak liker pemësh.

Sipas dëshirës mund t’i shtoni edhe një lëvore limoni të grirë në rende.

Të gjitha, pos likerit, i vendosni në blender dhe përzijini, pastaj shtoni pak liker dhe vazhdoni t’i tundni.

Ndiqeni videon e mëposhtme për ndonjë paqartësi të mundshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...