Sanduiç me pulë dhe pesto - Bota Sot
Sanduiç me pulë dhe pesto

Ushqime

Sanduiç me pulë dhe pesto

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 07:03
Sanduiç me pulë dhe pesto

Një recetë e bukur dhe mjaft e shijshme.

Për të gjithë ata që nuk kanë kohë të humbasin në kuzhinë, shikoni këtë recetë të lehtë dhe shumë të shishme.

Përbërësit: 2 copa gjoks pule të gatuar dhe të coptuar ¼ filxhan me yougurt grek (me yndyre) 2 lugë të çajit me lëngë limoni 2 lugë të mëdha me pesto 2 copa pjese të spinaqit 3 pjesë buke të sanduiç-it, transmeton lajmi.net.

Përgatitja : Në një tas përzierës, kombinoni pulën, jogurtin, lëngën e limonit dhe pesto. Përzieni mirë. Përgatitni pjesët e bukës dhe rënditeni përbërësit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...