Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani vetëm një herë në ditë

Ushqime

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani vetëm një herë në ditë

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 21:00
Foto ilustrim

Rrëfim: Kam provuar dietën më esktreme dhe kjo është ajo që më ndodhi

Gjithmonë kam pasur problem në kontrollimin e ushqimit dhe për këtë arsye kjo ka qenë njëra prej arsyeve se pse kam fituar peshë.

Kështu kur kam lexuar për dietën vetëm një herë në ditë, e kam zgjedhur, sepse më lejonte të haja një herë në ditë, por çfarë do që dëshiroja, raporton “Daily Star".

Ideja e mos rezistimit se çka dëshironi të hani më ka bërë më të emocionuar në fillimin e kësaj diete.

Kisha vendosur që do drekën do ta bëja ushqimin më të rëndësishëm gjatë ditës dhe kështu rrija deri në orën 1 me barkë të zbrazët. Dhe kjo është arsyeja se pse kam filluar këtë diet. Dhe kështu kam vazhduar për 5 ditë gjatë javës, në fillim ishte shumë  e vështirë për shkak se jam mësuar që të ha mëngjes dhe isha gjatë tërë kohës në stres.

Pasi përfundoja drekën merrja fuqi, por pas 3 orëve trupi im u dorëzua dhe nuk mundesha assesi të dorëzohesha.

E kuptova në fund të ditës së pestë se ndoshta kjo diet nuk ishte për mua. Isha duke  e futur trupin tim në stres dhe se ushqimi një ditor po i jepte presion trupit tim. Kur kontaktova një mjek nutricient më tha se kjo idet është tejet ekstreme dhe jo për të gjithë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat