Pse duhet të hani sa më shumë manaferra në vjeshtë? - Bota Sot
Pse duhet të hani sa më shumë manaferra në vjeshtë?

Ushqime

Pse duhet të hani sa më shumë manaferra në vjeshtë?

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 11:52
Manaferrat

Manaferrat janë fruti që ne të gjithë e konsumojmë në periudhën e fundit të verës dhe fillimit të vjeshtës, atëherë dhe kur bëhet.

Përtej shijes së mrekullueshme që ka, përfitimet e këtij fruti të vogël janë të mëdha.

Më poshtë ju tregojmë disa nga arsyet kryesore pse duhet të hani sa më shumë manaferra në vjeshtë.

Janë të pasura me vitaminë C

Kanë shumë fibra

Burim i mirë i vitaminës K

Janë të pasura me magnez

Përmirësojnë shëndetin mendor

Ndihmon në përmirësimin e shëndetit të gojës

Përveçse mund t’i hani si fruta, ju mund t’i shijoni me kos, smoothies apo në sallata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat