Largoni fryrjen me këto ushqime - Bota Sot
Largoni fryrjen me këto ushqime

Ushqime

Largoni fryrjen me këto ushqime

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 13:15
Foto ilustrim

Keni vazhdimisht ndjenjën se jeni të fryrë? Nuk e dini si të shpëtoni prej tij? Ju mendoni se është më mirë të mos hani asgjë kur të shfaqet kjo ndjenjë e pakëndshme.

E keni gabim! Kalimi i vakteve mund të ngadalësojë tretjen. Është e rëndësishme që ju të zgjidhni të hani ushqime që mund të lehtësojnë simptomat e fryrjes.

Këto ushqime ulin ndjeshmërinë e fryrjes:

Peshk

Do ta tretni me lehtësi peshkun dhe ai përmban proteina që lehtësojnë ndjenjën e fryrjes.

Selino

Është një nga diuretikët më të mirë natyrorë dhe sigurisht që do t’ju ndihmojë të hiqni qafe këtë problem.

Kungull

Kungulli është i pasur me fibra.

Spinaq

Është i pasur me Vitaminë B.

Majdanoz

Është i shkëlqyeshëm për shëndetin tuaj dhe do t'ju ndihmojë në lehtësimin e fryrjes. Është i pasur me vitaminë C dhe kalium.

Uthull molle

Mund të ndihmojë gjithashtu me tretjen, fryrjen dhe yndyrën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...