Vlerat ushqyese të lakrës së Brukselit - Bota Sot
Vlerat ushqyese të lakrës së Brukselit

Ushqime

Vlerat ushqyese të lakrës së Brukselit

Më: 6 janar 2020 Në ora: 07:17
Ilustrim

Vlera e tyre ushqyese janë shumë të larta, ato janë “të mrekullueshme” për shëndetin e njeriut.

Përfshini ato në dietën tuaj dhe përmirësoni ndjeshëm mbrojtjet natyrore të trupit tuaj.

Zvogëlon nivelin e kolesterolit

Mos degradimin e ADN

Antioksidues të pasur me vitamina C, E dhe A,

Elementë të gjurmës së mineraleve si magnezi

Veprim anti-inflamator

Efekt anti-kancerogjene

Ndihmon shëndetin kardiovaskular

Ndihmon procesin e tretjes

Përmban gjithashtu Vitaminat K.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat