Smoothie me mollë për mëngjes - Bota Sot
Smoothie me mollë për mëngjes

Ushqime

Smoothie me mollë për mëngjes

Më: 9 janar 2020 Në ora: 07:13
Ilustrim

Smoothie me mollë është thjesht fantastik dhe ju kujton shijen e ëmbëlsirave me këtë frut.

Kombinimi i erëzave me gjalpin e kikirikut dhe ëmbëlsinë natyrale të rrushit të thatë do t’ju shijojë shumë.

Eshtë i shkëlqyer nëse planifikoni të keni një dite aktive dhe ju duhen shumë energji. Si çdo smoothie tjetër, bëhet gati në pak minuta.

Përbërësit

1 mollë mesatare
1/3 gotë tërshërë
1/2 gotë kos
1 & 1/4 gotë qumësht
1/4 gotë rrush i thatë
1 lugë gjellë (tbs) gjalpë kikiriku
Pak pluhur arrë moskati
Kripë
Kanellë

Përgatitja

Vendosni të gjithë përbërësitë bashkë, përveç kanellës dhe arrës së moskatit, dhe përziejni në blender për 2-3 minuta në shpejtësi mesatare.

Vendoseni në gota ose kavanoz dhe hidhni sipër pak kanellë dhe arrë moskati sipas dëshirës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat