10 ushqimet që rekomandohet t’i hani në mëngjes

Ushqime

10 ushqimet që rekomandohet t’i hani në mëngjes

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 09:55
Foto ilustrim

Përkundër asaj çfarë keni dëgjuar, ngrënia e mëngjesit nuk është e nevojshme për të gjithë.

Në fakt, anashkalimi i mëngjesit mund të jetë më pozitiv sesa ngrënia e ushqimeve të pashëndetshme në këtë vakt, shkruan Healthline.

Sidoqoftë, një mëngjes i pasuruar me minerale të nevojshme për të funksionuar përgjatë ditës mund t’iu japë energji dhe t’iu parandalojë të hani shumë përgjatë pjesës tjetër të ditës.

Në listën e mëposhtme do gjeni 10 nga ushqimet që rekomandohet t’i hani përgjatë mëngjesit:

1. Vezët

2. Jogurti

3. Kafeja

4. Bollguri

5. Manaferrat

6. Arrat/kikirikat

7. Çaji i gjelbër

8. Frutat

9. Farat e lirit

10. Gjiza.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat