Sallatë me mish pule dhe perime

Ushqime

Sallatë me mish pule dhe perime

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 07:14
Ilustrim

Recetë e shijshme, por mbi të gjitha e shëndetshme dhe e ushqyeshme

Përbërësit:

• 400 g mish pule
• 150 g lëvozhga soje,
• 5 fletë lakre,
• një lugë vaj ulliri,
• një tufë presh,
• 3 lugë salcë soje
• një lugë mjaltë.

Përgatitja:

Mishin e pulës priteni në kube dhe fërgojeni në vaj të nxehtë.

Preshin lajeni dhe priteni në rrathë të hollë, ndërkaq lakrën lajeni dhe priteni në pjesë të vogla.

Në një tepsi të madhe për sallatë përzieni lakrën, preshin, lëvozhgat e sojës dhe mishin e pulës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat