Një drekë shumë e shijshme me speca të mbushur me djathë

Ushqime

Një drekë shumë e shijshme me speca të mbushur me djathë

Më: 18 janar 2021 Në ora: 18:43
Foto ilustrim

Speca të mbushur me djathë për drekë të lehtë.

Drekë e lehtë dhe e shpejtë, ideale për këto temperatura të larta të verës

Racion i shijshëm të cilin të gjithë e duan, përgatitet shpejt dhe thjesht.

Për përgatitjen e këtij ushqimi nevojiten:

– 250 – 300 g djathë;

– 7 speca të vegjël;

– 1 vezë;

– 2 lugë grizë;

– 3 lugë proshutë;

– 2 lugë ullinj të grirë;

– vaj;

– 1 domate;

– bën edhe domate të ziera pak;

– borzilok; moraçë, fletë spinaqi.

Përgatitja:

Specat lani dhe hiqjani farat, pastaj mbyllni me rrathë domatesh.

Tepsinë lyeni me vaj dhe radhisni specat.

Lyeni me vaj dhe shtoni pak domate të ziera rreth 100 ml.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat